ავტორი: ნინო წულუკიძე 23:00 30.03
როცა ადამიანი მოგწონთ, ყველაფრისთვის მზად ხართ, რათა მისი ნდობა მოიპოვოთ, მისი ღიმილი დაინახოთ, მას ცხოვრება გაუმარტივოთ და ბოლოს მიაღწიოთ იმას, რომ მორალურ მხარდაჭერაზე უარი არ გითხრათ, ყოველთვის მოგისმინოთ, შეეცადოს, გააკეთოს ყველაფერი, რაც მის ძალებს არ აღემატება. საპირისპირო რეაქცია იმას ამტკიცებს, რომ მისთვის ძვირფასი არ ხართ.
ზოგჯერ ისე ხდება, რომ ემოციური განცდის დროს პარტნიორს ყველაფერს უყვებით, ოჯახის, სამსახურის პრობლემებს, საკუთარ ძალებში თავდაუჯერებლობას უზიარებთ, შემდეგ კი ნათქვამის გამო სირცხვილს განიცდით. მომავალში რისი იმედი გაქვთ? ასეთ ნიღაბს ამოფარებული რატომ ხართ – მიზეზი თქვენშია თუ თქვენს პარტნიორში. მოსიყვარულე ადამიანებს ერთმანეთის არ უნდა ერიდებოდეთ.
არაერთი თვეა ერთმანეთს ხვდებით, მაგრამ საყვარელი ადამიანის შესახებ თითქმის არაფერი იცით? რა არის მისთვის პრიორიტეტი? კინოში წასვლა, სექსი, რომანტიკული პაემანი – ეს არის ყველაფერი, რაც თქვენ გაერთიანებთ. მაგრამ, რა იქნება მომავალში, ნუთუ შინაგანი გაურკვევლობა არ განერვიულებთ? იქნებ თქვენ ოჯახის შექმნაზე ფიქრობთ, ის – მხოლოდ გართობაზე? ან ცხოვრების მიმართ სხვადასხვანაირი მიდგომა გაქვთ: ერთს ყოველთვის ყველაფრის დაგეგმვა ურჩევნია, მეორეს კი – დღევანდელი დღით ცხოვრება. ერთს ოქროს მთები და მოგზაურობა უყვარს, მეორეს კი – სიმშვიდე და გარე სამყაროსთან ნაკლები კონტაქტი. ერთმანეთის ღირებულებების არცოდნამ შესაძლოა, ურთიერთობას წერტილი დაუსვას.
ერთი მხრივ, თქვენ ერთმანეთი იპოვეთ და საღამოს დროს ერთად ატარებთ. მეორე მხრივ, თქვენ სალაპარაკო არაფერი გაქვთ, თუ თქვენ გვერდით მეგობრები არაა. თქვენ სამყაროს მიმართ სხვადასხვა ხედვა გაქვთ. თქვენ სხვადასხვა მიზნები გაქვთ, ერთმანეთი რომ არ დახოცოთ, ცდილობთ, თავისუფალი დრო ჰობით შეავსოთ, ურთიერთობა, საინტერესო ჰობი, ალკოჰოლი – ამ ყველაფრის გარეშე ერთად თავს მოწყენილად გრძნობთ და არ იცით, როგორ ეკონტაქტოთ ან სად დახარჯოთ ენერგია. ეს მნიშვნელოვანი მიზეზია, დაფიქრდეთ სწორი პარტნიორი აირჩიეთ თუ არა.